Przysmaki Ayla

Jak wygląda skład przysmaków?

Nasz skład mówi sam za siebie. To po prostu najwyższej jakości mięso lub podroby, które dzięki metodzie liofilizacji zachowują swoje wartości odżywcze i smak. Nasze przysmaki nie zawierają konserwantów ani sztucznych polepszaczy. Mięso jest ręcznie oczyszczane oraz krojone, a następnie liofilizowane. Nasze przysmaki nie zawierają żadnych dodatków, przypraw, konserwantów czy wypełniaczy.

Skąd pochodzą składniki przysmaków Ayla?
Jakość składników, czyli samego mięsa, jest dla nas najważniejsza. Przysmaki Ayla to produkt polski i właśnie tutaj znajduje się nasz zakład produkcyjny, w którym kontrolujemy cały proces produkcji zgodnie z najwyższymi standardami. Najwyższej jakości mięso z certyfikatem „GMO Free” jest dostarczane do nas wyłącznie od sprawdzonych, lokalnych dostawców. Ponieważ nasze przysmaki produkujemy z mięsa o najwyższej jakości, nadają się także do spożycia przez ludzi – stąd specjalne oznaczenie Human Grade Quality. Masz więc pewność, że dajesz swojemu psu sprawdzone mięso.
Co oznacza określenie Human Grade Quality?

Human Grade to określenie klasy składnika lub produktu spożywczego i oznacza jakość odpowiednią do spożycia przez ludzi. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na to czy producent używa zwrotu „składniki Human Grade”, które oznacza, iż produkuje on swoje wyroby ze składników takich jak używane dla ludzi, jednak nie gwarantuje tego, że produkt końcowy może być bezpiecznie spożywany przez ludzi (sam proces produkcji może nie spełniać wymogów sanitarnych stawianych żywności kierowanej do ludzi). Określnie „Produkt Human Grade” jest gwarancją tego, iż nawet ludzie mogą spożywać gotowy produkt.

Wszystkie przysmaki Ayla spełniają właśnie te najwyższe wymagania i w związku z tym określane są jako „Human Grade Quality”. Jedyne czego może im brakować w przypadku konsumpcji przez ludzi… to odrobina przypraw!

Jaki jest procent białka w przysmakach?

Końcowy produkt zawiera bardzo wysoki poziom protein (do 92%).

Co to jest liofilizacja?

Jest to proces usuwania wody w bardzo szczególny sposób: produkt jest zamrażany, a następnie w specjalnej komorze gdzie ciśnienie jest bliskie próżni ten lód jest odparowywany. To, iż lód paruje (sublimuje) nie roztapiając się w międzyczasie, powoduje, że w miejscach gdzie on wcześniej był, powstają mikroszczeliny. Struktura produktu nie „zapada się” jak w przypadku klasycznego suszenia na powietrzu, zaś produkt końcowy uzyskuje niesamowitą kruchość.

Czy po liofilizacji mięso ma dalej te same właściwości?

 

Ze wszystkich procesów obróbki żywności liofilizacja jest najdelikatniejsza i praktycznie nie powoduje utraty wartości odżywczych produktu. Usuwana jest z niego tylko woda, co powoduje zdecydowane wydłużenie jego przydatności do spożycia. Końcowy produkt jest bardzo suchy (zawiera poniżej 1% wody), niebrudzący rąk oraz łatwy w dawkowaniu. Zawiera bardzo wysoki poziom protein (do 92%) i jest praktycznie bezwonny dla człowieka.

Jak czytać etykiety produktów dla zwierząt?

Dbając o jak najlepszy dobrobyt swojego pupila uważnie czytaj etykiety produktów dla zwierząt, gdyż standardy dopuszczenia ich do sprzedaży są drastycznie inne niż dla ludzi.

Ważne kwestie na które warto zwrócić uwagę:

  • Krótki skład
  • Procentowy udział składników w produkcie (Jeśli nie ma go podanego to pamiętaj, że pierwszy składnik na liście to ten którego jest w nim najwięcej)
  • Pochodzenie składników (np. jaka część mięsa została użyta)
  • Brak konserwantów i polepszaczy smaku
  • Czy jest podany pełen skład analityczny (białko, popiół surowy, zawartość tłuszczu, włókno surowe, wilgotność)

Naszą wątpliwość powinien wzbudzić między innymi gdy w składzie produktu pojawi się bliżej nieokreślony “kurczak”. Jeśli nie został opisany jako: “mięso z kurczaka” lub konkretna część jak “filet z kurczaka”, to niestety sam “kurczak” może oznaczać również kurze stopy, dzioby lub pióra. Dla osób z mocniejszymi nerwami przesyłamy link do listy produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego kategorii 3, które są nie do spożycia przez ludzi, ale dozwolone w karmach dla zwierząt.

Warto zwrócić uwagę na deklarowaną wilgotność produktu. Szczególnie gdy chcemy porównać ceny dwóch różnych produktów. Dołożenie na etapie produkcji sporej ilości wody potrafi znakomicie obniżyć koszt produktu i uczynić jego cenę pozornie atrakcyjniejszą. Tylko czy naprawdę chcesz płacić za wodę?

Nasze produkty spełniają najwyższe standardy zarówno jeśli chodzi o pozyskiwane mięso jak i jego proces obróbki i pakowania. Nadają się do spożycia również dla ludzi, więc jeśli zgłodniejecie możecie również spróbować naszych przysmaków, wszystko jest zdrowe i naturalne 🙂

Czy w przysmakach Ayla są alergeny?

Wszystkie przysmaki Ayla pozbawione są jakichkolwiek alergenów. Dosyć rozpowszechnione jest przekonanie, iż samo mięso z kurczaka alergizuje. Według naszej wiedzy w zdecydowanej większości przypadków czynnikiem mogącym wywołać reakcję alergiczną nie jest samo mięso drobiowe, a zastosowane w produkcie „przy okazji” substancje dodatkowe, niejednokrotnie z oczywistych względów niewymienione w deklarowanym składzie produktu przez nieuczciwych producentów.

Oczywiście, jak w każdej populacji, jest niewielki procent psów ze zdiagnozowaną alergią na mięso drobiowe. Mamy jednak dziesiątki pozytywnych komentarzy naszych zadowolonych konsumentów, którzy będąc przez lata przekonani, iż ich pupile mają alergię na kurczaka, mimo wszystko zdecydowali się sprawdzić jakość naszych przysmaków. Ku ich zaskoczeniu okazało się, że jednak „nasz kurczak” jest inny!

Przechowywanie

Jak długo od zakupu mogę bezpiecznie przechowywać produkt?

Liofilizacja zapewnia co najmniej 12-miesięczny termin przydatności bez użycia jakichkolwiek konserwantów. Nasze przysmaki dodatkowo pakowane są w specjalnych opakowaniach z neutralnym gazem, który utrzymuje przysmaki w idealnych warunkach. Na każdym opakowaniu Ayla jest podana dokładna data przydatności każdego produktu.

Jak pakowane są przysmaki?

Żeby móc zagwarantować unikalną na rynku jakość i świeżość naszych produktów pakujemy je w specjalne woreczki wypełnione gazem neutralnym, dzięki któremu przysmaki zachowują swoją świeżość, wartości odżywcze, smak i zapach.

W jakich warunkach najlepiej przechowywać produkt?

Wystarczy, że będziesz przechowywać produkt w suchym miejscu w temperaturze pokojowej.

Dostawa

Jaki jest termin dostawy zamówienia?

Na czas realizacji zamówienia składa się czas potrzebny na przygotowanie przez nas zamówienia do wysyłki, który wynosi 2 dni robocze od momentu zaksięgowania opłaconego zamówienia oraz czas dostawy. Czas dostawy zależy od wybranego przewoźnika, szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Wysyłka i płatności.

Jaka firma obsługuje dostawy?
Przesyłki wysyłane są za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL lub mogą zostać wysłane do punktów odbioru DHL POP (Żabka, Inmedio, Relay, 1minute, abc, Shell). Wysyłki do paczkomatów obsługuje firma InPost.
Jak długo przesyłka oczekuje w Paczkomacie InPost?
Paczka zamówiona do Paczkomatu czeka na odbiór przez 48 h od momentu otrzymania wiadomości sms od InPostu.
Jak długo przesyłka oczekuje w punkcie odbioru DHL POP?
Przesyłka będzie na Ciebie czekała aż 7 dni.
Co się dzieje w przypadku, gdy kurier nie zastanie nikogo pod wskazanym adresem?
Kurier podejmuje dwie próby doręczenia przesyłki. W przypadku, gdy kurier nie zastał nikogo pod wskazanym adresem podejmie kolejną próbę doręczenia w ciągu następnych 2 dni roboczych. W przypadku, gdy kurier DHL nie zastanie nikogo pod wskazanym adresem przesyłka trafi do oddziału DHL Parcel, gdzie będzie oczekiwać 7 dni na odbiór osobisty. Następnie zostanie zwrócona do naszego sklepu.